Dziwnówek – największe atrakcje:

Dziwnówek to wieś, która znajduje się w północno-zachodniej części Polski nad morzem Bałtyckim. Dzięki swojemu położeniu Dziwnówek może się poszczycić wieloma atrakcjami, które przyciągają turystów. Aby jednak zobaczyć atrakcje turystyczne dobrze jest dysponować możliwością wynajmu apartamentu nad morzem.

 • Plaża w Dziwnówku – jest ona bardzo lubiana przez turystów. Charakteryzuje się drobnym, czystym piaskiem i najczystsza woda na całym Pomorzu. Jest tez bardzo szeroka. Można na niej spędzić długie godziny wygrzewając się na słońcu lub spacerując. Idąc wzdłuż plaży dojdzie się do ujścia rzeki Dziwna. Na plaży znajdują się liczne atrakcje dla turystów np. bary, czy dmuchane zabawki dla najmłodszych.
 • Szlaki turystyczne i rowerowe – w Dziwnówku coś dla siebie znajdą również miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu.

We wsi znajdują się liczne oznakowane szlaki, które turyści mogą przemierzyć pieszo lub na rowerze. Do dyspozycji są spokojne, leśne ścieżki i bardziej znane aleje. Najpopularniejsze to:

 • Szlak Nad Bałtyk i Zalew Szczeciński,
 • Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny,
 • Trasa Dziwnówek – Międzywodzie – Dziwnówek,
 • Kąpieliska – morskie kąpielisko we wsi ma ok 400 metrów długości. Cieszy się ono sporą popularnością wśród przyjezdnych. Ponadto w pobliskim mieście Dziwnowie znajduje się wiele atrakcyjnych kąpielisk.
 • Łowisko – w Dziwnówku – we wsi Dziwnówek znajduje się znane łowisko. Ma ono piaszczysto – kamieniste podłoże. Można tam z powodzeniem dokonywać połowów praktycznie w każdej porze roku. Wyłowić tam można stronie, leszcze, węgorze, rzadziej okonie i belony. Ważne jest to, że aby łowić w okolicy Dziwnówka nie ma konieczności posiadania karty wędkarskiej, wystarczy pozwolenie na wędkowanie.
 • Zalew Kamieński – wędkować można również w bardzo atrakcyjnym Zalewie Kamieńskim. W wodach znajdują się leszcze, płocie, karpie, okonie i krasnopióry. Zdarzają się także węgorze. Nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego znajduje się mała przystań z drewnianym pomostem. Jest tam również czynna wypożyczalnia sprzętu. Nieopodal przystani można znaleźć atrakcyjne dla turystów tereny rekreacyjne w skład, których wchodzą boiska, zewnętrzne siłownie i prace zabaw.
 • Windsurfing – ciekawym pomysłem na spędzenie wakacji jest skorzystanie z usług Szkoły Windsurfingowej. Znajduje się ona przy brzegu Jeziora Wrzosowskiego. W szkole prowadzone są zajęcia zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych z windsurfingu oraz kitesurfingu. Czynna jest także wypożyczalnia sprzętu wodnego: rowerków i kajaków.
 • Most zwodzony na rzece Dziwnej – to kolejna ciekawa atrakcja we wsi Dziwnówek. Z mostu rozciąga się piękny widok na rzekę, która jest swego rodzaju łącznikiem między Zalewem Kamińskim a Bałtykiem. Ciekawostką jest to, że rzeka zawdzięcza nazwa swoim dziwnym zachowaniom. Czasem zmienia kierunek swojego biegu i się cofa.
 • Aleja Gwiazd Sportu i hala sportowa – w pobliskim Dziwnowie znajduje się bardzo znane miejsce, związane z historią sportu w Polsce. Aleja Gwiazd jest największą atrakcją miasta. Można w niej obejrzeć postumenty upamiętniające sukcesy z Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata. Nieopodal Alei znajduje się hala widowiskowo – sportowa, która zapewnia liczne atrakcje przez cały rok.

W Dziwnówku i pobliskim Dziwnowie znajduje się naprawdę sporo atrakcji. Każdy turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie.